Rahm Kota

Postacie - Jedi

GENERAL RAHM KOTA

Rahm Kota to postać stworzona na potrzeby gry Force Unleashed. Kota jest mistrzem jedi oraz generałem, który podczas wojny nie korzystał z pomocy klonów. Uważał, że nie nadają się do walki, dlatego stworzył swój własny oddział złożony z ochotników. Dzięki temu podczas wydania rozkazu 66, Kota przeżył masakrę Jedi, ponieważ w jego oddziale nie było żadnych klonów.

W grze Force Unleashed Kota atakuje stacje imperium w celu konfrontacji z Darth Vaderem. Dochodzi jednak do zaciętego pojedynku z uczniem Vadera, Starkillerem w wyniku, którego Rahm Kota traci wzrok oraz kontakt z samą mocą. Później mimowolnie staje się mentorem Starkillera na jego drodze do jasnej strony mocy. Zostaje także Generałem nowo powstałej Rebelii przeciwko Imperium. Drugiej części Force Unleashed Kota walczy przez kilka dni o przetrwanie jako gladiator, kiedy zostaje odnaleziony i uratowany przez klona Starkillera. Przewodzi także atakowi na bazę Kamino pod koniec gry gdzie asystuje przy pojmaniu Vadera.

Dodatkowo Kota pojawia się w Battlefront: Elite Suqadron gdzie rekrutuje głównego bohatera gry X2 do Rebeliantów.

Postać drugoplanowa jaką był Kota w Force Unleashed okazała się dużo ciekawsza niż sam główny bohater i jest pewne, że zobaczymy generała w jeszcze nie jednej grze opartej na kanwie Gwiezdnych Wojen. Koncepcja postaci Rahma Koty jest połączeniem żołnierza z samurajem(można zauważyć charakterystyczną fryzurę - chonmage), jest twardy i nieustępliwy.

GRY:

Star Wars: Force Unleashed (PS3, PS2, PSP, X360, Wii, NDS, iPhone, BlackBerry)

Star Wars: Force Unleashed II (PS3, X360, PC, Wii, NDS)

Star Wars: Battlefront: Elite Squadron (PSP)

Centerpoint Fanklub Star Wars

Antologia Fanów