Star Wars: Dark Forces

Gry - FPP

Spis treści
Star Wars: Dark Forces
Gameplay, Grafa i Muza
Podumowanie
Gameplay
Wszystkie strony

Star Wars: Dark Forces

W roku 1993 na rynku gier wideo pojawił się Doom, gra która zmieniła oblicze elektronicznej rozrywki i spopularyzowała gry FPS(first person shooter). Wiele gier próbowało powtórzyć ten sukces, jednak nikomu nie udało się nawet dorównać liderowi.

Mamy rok 1995, na rynku pojawia się gra Star Wars: Dark Forces wyprodukowana przez LucasArts. Dark Forces odnosi spektakularny sukces i nie dlatego, że licencja gwiezdnej sagi została zaimplementowana w grze FPS. Przede wszystkim chodziło o gameplay, pomysły i świeże rozwiązania.

Studio LucasArts stanęło na wysokości zadania i zbudowała własny silnik o nazwie Jedi Engine. Po raz pierwszy w grach FPS można było się schylać, skakać oraz patrzeć w górę i dół.

FABULA:

Akcja gry rozgrywa się na krótko przed wydarzeniami z Epizodu IV: Nowa nadzieja. Wcielamy się w postać Kyle Katarna, najemnika na usługach Rebelii, który sam był w przeszłości w oddziałach Imperium.

Dowiadujemy się, że Imperium pracuje nad "Dark Trooperem", ulepszoną i bardziej śmiercionośną wersją Stormtroopera. Jak nietrudno się domyśleć, do nas należy pokrzyżowanie tych planów.

Nie będziemy zdradzać wszystkich szczegółów, ale warto wspomnieć, że to właśnie nasz bohater ukradł plany pierwszej gwiazdy śmierci, o których mowa w Nowej Nadziejii.Centerpoint Fanklub Star Wars

Antologia Fanów