Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II

Gry - FPP

Spis treści
Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II
Gameplay, Grafa i Muza
Podumowanie
Trailer
Wszystkie strony

 

Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II

Jedi Knight: Dark Forces II to kontynuacja przygód Kyla Katarna z pierwszej części Dark Forces. Wyprodukowana i wydana przez LucasArts w roku 1997 okazała się jeszcze większym sukcesem niż część pierwsza, zarówno pod względem artystycznym jak  i komercyjnym.

Całkowicie nowy silnik graficzny (Sith Engine), tryb multiplayer, większa ilość broni oraz miecz świetlny były największymi atutami tej gry.

FABUŁA:

Historia Jedi Knight zaczyna się w rok po wydarzeniach przedstawionych w filmie Powrót Jedi. Kyle Katarn dowiaduje się, że jego ojciec został zabity przez mrocznego Jedi, imieniem Jerec.

Jerec razem ze swoją świtą poszukuje legendarnej Doliny Jedi, miejsca ogromnej mocy, gdzie uwięzione są dusze wielu znakomitych Rycerzy Jedi. Kyle odnajduje wiadomość od swojego ojca, oraz miecz świetlny z informacją, że musi podążać ścieżką mocy, aby odkryć swoje przeznaczenie.

Wydarzenia z Jedi Knight zaczynaja sie rok po wydarzeniach przedstawionych w Powrocie Jedi. Kyle spotyka sie z droidem 8t88, ktory oznajmia mu,  że jego ojciec - Morgan Katarn zostal zabity przez mrocznego Jedi, imieniem Jerec. Droid jest także w posiadaniu dysku z informacjami, ale nie jest skory oddac go Kyleowi. Po odzyskaniu dysku okazuje się, że jedynie rodzinny droid Katarnow jest w stanie odczytać dane. Wiadomość z dysku powoduje, ze droid daje Kylowi miecz świetlny oraz utwierdza naszego bohatera w przekonaniu, ze musi stawić czoła mordercy swojego ojca oraz zmuszony jest kroczyć ciemną  ścieżką mocy, aby odkryć swoje pzeznaczenie.


Podczas swojej podróży, bohater dowiaduje się, że siedmiu Mrocznych Jedi poszukuje Doliny Jedi - źródła wielkiej mocy oraz  pochówku wielkich mistrzów Jedi. Dowiadujemy się także, że z tego powodu ojciec Kylea został zabity - on jako jeden z nielicznych posiadł wiedzę na temat lokalizacji Doliny Jedi.
Centerpoint Fanklub Star Wars

Antologia Fanów