LEGO Star Wars

Gry - Action

 

Klocki Lego oraz Gwiezdne wojny pierwszy raz spotkały się w świecie rzeczywistym w roku 1999, kiedy to do sklepów trafiły popularne klocki w konwecji Gwiezdnych Wojen.

Była to zaraz pierwszy licencjonowany produkt Lego jaki tylko wyszedł. Niedrudno było odgadnąć, że klocki cieszyły się dużą popularnością łącząc ze sobą tak dwie kultowe marki trafiające zarówno do młodszych jak i starszych odbiorników. W roku 2005 developer Traveller's Tale postanowił wydać grą na podstawie tego ciekawego cross-overa. Pierwsza część gry zatytułowana po prostu Lego Star Wars: The Video Game i koncentrowała się na wydarzeniach z epizodów I,II oraz III. Gra została wydana około miesiąc przed kinową premierą Zemsty Sithów.


Gra okazała się komercyjnym hitem oraz została bardzo ciepło przyjęta przez krytykę zbierając dobre recenzje. Gra jest przygodówką z widokiem z trzeciej osoby. Historia była związana z fabułą filmu, niektóre momenty były pomijane lub tylko subtelnie zaznaczone. Inne zaś zmienione w stylistyce, aby bardziej pasowały do świata Lego. Podczas momentów prezentujących fabularne zdarzenia wszystko ukazana jest z pewną dawką humoru, a co ciekawe, ludziki lego w grze nie wypowiadają nawet jednego słowa. Oprócz zwykłych misji, były także te skoncentrowane na pojazdach np. wyścigi podów, czy odbicie senatora Palpatine z pierwszych minut Epizodu III. Dodatkowym atutem była możliwość gry co-op, gdzie znajomy mógł podłączyć się lub odłączyć bezpośrednio podczas gry.

Gra została wydana na PC, GBA, Xbox, PS2, GC oraz Maca. Około 6.7 miliona egzemplarzy gry sprzedało się do tej pory.

Było tylko kwestią czasu kiedy edycja opisująca zdarzenia z późniejszych epizodów Gwiezdnych Wojen ujrzy światło dzienne. Półtora roku później wychodzi kolejna część Lego Star Wars II: The Original Trilogy.


Dokładnie 11.09.2006 roku trafia na pólki strefowe od razu stając się hitem. Oczywiście gracz dostaje możliwość uczestniczenia w przygodzie pokonując lokocje znane z klasycznych epizodów IV,V oraz VI. Jako nowość tym razem dodano możliwość "budowania" pojazdów podczas normalnej gry, np "poduszkowiec", którym Luke i Obi poruszali się po Tatooine.

Dodatkowo oprócz 50 postaci do wyboru takich jak Luke, C-3PO, Bobba Fett, Darth Vader lub nawet Ewok można stworzyć własne postacie krzyżyjąc ze sobą wszystkie dostępne. Przy tworzeniu własnej postaci z dostępnych klocków na sam koniec zostaje generowana nazwa na bazie elementów z których została zrobiona postać. Dzięki temu postają takie zabawne postacie jak Darth-C3PO oraz masą innych bardziej wymyślnych nazw postaci.

Gra została wydana na takie platformy jak PC, Xbox, PS2, GC, GBA , NDS, PSP oraz po raz pierwszy na konsolę nowej generacji Xboxa 360. Gra przebiła sukces pierwszej części i sprzedała się 8.2 milionnach sztuk(1.1 miliona w pierwszym tygodniu).

Sukces ten daj zielone światło innym licencjonowanym tytułom w konwecji lego, takie jak: Lego Indiana Jones: The Original Adventures, Lego Batman: The Videogame, Lego Rock Band, Lego Harry Potter: Years 1–4 oraz Lego Indiana Jones 2: The Adventure Continues.

 

 

Centerpoint Fanklub Star Wars

Antologia Fanów