Star Wars: Battlefront

Gry - Action

Spis treści
Star Wars: Battlefront
Gameplay, Grafa i Muza
Podumowanie
Trailer
Wszystkie strony

Star Wars: Battlefront

Jak wiadomo filmy gwiezdnych wojen pełne były epickich potyczek militarnych(Yavin, Hoth). Pandemic studio wraz z LucasArts postanowiło wykorzystać ten motyw w Star Wars: Battlefront, grze FPP/TPP(first/third person perspective).

Gierkę można najprościej porównać do takich tytułów jak battlefield - duża drużynowa rozwałka multiplayer, podział na specjalizacje(medyk, inżynier) duże mapy pozwalające pograć nawet do 64 graczy. Oczywiście mamy tutaj dwa tryby singleplayer oraz możliwość rozgrywki z botami, ale głównym daniem jest zdecydowanie multi. Wszystko to osadzone jest czasach znanych z oryginalnej trylogii jak i nowych epizodów(np. walka na Geonosis).

Wspomniałem o epickich potyczkach, a więc mamy do wybory 4 największe frakcje znane z filmów - Rebeliantów, Imperium, Armię Republiki oraz Armię Droidów.

PLATFORMY:

Battlefront dostępny jest na takich platformach jak PS2, PC, Xbox oraz na Maca. Zdecydowanie gierka najlepiej rozwija skrzydła na PC, związane jest to z większymi możliwościami grania przez sieć. Wersja na PS2 cierpiała z powodu mniejszczej ilości graczy oraz częstymi lagami podczas rozgrywki online. Dodatkowo jakość tekstur na Plejstacji jest gorsza niż na Xboxie czy PC.Centerpoint Fanklub Star Wars

Antologia Fanów